Wycieczka: Wolin-Międzyzdroje

W dniu 13. czerwca 2022 roku odbyła się jednodniowa wycieczka Międzyzdroje-Wolin dla uczniów klas I-III. Punktem edukacyjnym wycieczki był:
– Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie
Zwiedzając to wyjątkowe miejsce uczniowie poznali wczesnośredniowieczną osadę, repliki chat, do których można było wejść i zobaczyć skromne wyposażenie. Wsłuchując się w opowieści przewodnika uczestnicy wycieczki mogli wyobrazić sobie życie w około X wieku. Największym zaskoczeniem dla uczniów było zapoznanie się z warsztatem ginących zawodów takich jak: garncarstwo, tkactwo czy układanie dachu ze strzechy. Uczestnicy wycieczki mogli zaobserwować zakątki średniowiecznej wsi, ale przede wszystkich jednoznacznie zrozumieć, że większość ludzi mieszkała na wsi utrzymywała się z pracy na polu i hodowli zwierząt. Dzieci zrozumiały, że praca na wsi była ciężka i wymagała wielu umiejętności i narzędzi. Uczniowie chętnie oglądali pokazy narzędzi potrzebnych do prac polowych, prac domowych oraz przedmioty związane z rycerstwem. Z entuzjazmem obserwowali zwierzęta, które wolne zamieszkiwały skansen. Kolejnym punktem na terenie skansenu był posiłek i krótki odpoczynek, a potem uczestnicy wycieczki udali się autokarem w kolejne atrakcyjne miejsce.
– Oceanarium w Międzyzdrojach
Nasza wizyta w Oceanarium stanowiła nieocenioną merytorycznie alternatywę dla zajęć z edukacji przyrodniczej na żywo. Już sam nowoczesny budynek Oceanarium oraz oświetlenie wywołały wśród uczniów poruszenie i zainteresowanie miejscem. Uczniowie byli zachwyceni wnętrzem Oceanarium, z zaciekawieniem pogłębiali informacje na temat flory i fauny Bałtyku, aby poznać przepiękny świat głębin morskich. Uczniowie podziwiali różnorodne ryby z różnych zakątków świata. Oglądali prawdziwe koralowce, lecz największym zainteresowaniem cieszyły się rekiny. Uczestnicy wycieczki z radością skorzystali z miejsca rekreacyjnego – sali zabaw oraz sali multimedialnej. Chętnie fotografowali się z wystawą rekinów 1:1.
Wyjazd do Wolina i Międzyzdrojów sprawił nam wielką przyjemność. Humor i uśmiech na twarzach świadczyły o dobrej zabawie.

MEiN Poznaj Polskę Polski Ład