Wycieczka do Szczecina

31. maja 2022 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 4 w Gryficach wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Szczecina w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczniowie zwiedzali Muzeum Narodowe Szczecina i Muzeum Historii Szczecina. Mieli okazję podziwiać zbiory Muzeum związane z historią Szczecina od czasów najdawniejszych po współczesność. Podziwiali m. in. odnaleziony podczas prac wykopaliskowych zbiór monet pomorskich z przełomu XIV i XV wieku i ponad 300 srebrnych, pozłacanych ozdób ze strojów, noszonych niegdyś przez zasobnych mieszczan. Oglądali kolekcję rzemiosła artystycznego, meble, porcelanę, portrety, fotografie i archiwalia związane z wydarzeniami i mieszkańcami miasta. Wysłuchali wiele ciekawych anegdot związanych z historią Szczecina i jego dawnych mieszkańców, mieli okazję usłyszeć i zobaczyć jak kiedyś wyglądało miasto, jak żyli ludzie, czym się zajmowali.

MEiN Poznaj Polskę Polski Ład