Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

Dnia 3 grudnia 2022 r. w Pałacu Ptaszynka w Rybokartach odbyło się spotkanie z Prezesem Fundacji Polskich Wartości Wojciechem Woźniakiem. Uczestniczący w spotkaniu mieli okazję posłuchać bezpośredniego przekazu o trudnych warunkach życia nasz rodaków na Litwie. Ponadto Prezes Fundacji przekazał zebranym informację o organizacji akcji.

Nasza szkoła włączyła się do po raz drugi w organizowanie zbiórki produktów dla Polaków z Litwy i Łotwy.

Zbiórka świąteczna „Paczka dla Bohatera i Rodaka” prowadzona była w naszej szkole w dniach od 7 do 27 listopada 2022 r. Zbieraliśmy przybory szkolne, materiały papiernicze oraz słodycze. Danuta Radecka (budynek A) i siostra Marzena Sztorc (budynek B) zostały koordynatorkami akcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję okazując tym samym ogromną wrażliwość na losy naszych rodaków żyjących na Kresach.