Okulary dla Afryki

Samorząd Uczniowski w miesiącu marcu br. włączył się w akcję „Okulary dla Afryki” i przystąpił do zbiórki okularów leczniczych nowych jak również używanych. Akcja ta została zorganizowana przez Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy współpracy z lekarzem, prof. Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Jerzym Sieńko, który jest pomysłodawcą projektu „Polscy lekarze w Wambie (Kenia)”. Zebrane okulary zostaną przekazane szpitalowi w Wambie.

W naszej szkole udało zebrać się 76. sztuk okularów nowych i używanych. Zostały one przekazane w dniu 25 maja br. do Wydziału Wychowania Katolickiego w Kurii w Szczecinie.

Cała akcja misyjna odbywała się przy wsparciu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, a patronat medialny objęła TVP Szczecin i Radio Szczecin.