Łukasz Wierzbicki w SP4 w Gryficach

Uczniowie klas trzecich SP4 w Gryficach we wrześniu mieli przyjemność poznać autora książek dla dzieci i młodzieży, redaktora oraz podróżnika pana Łukasza Wierzbickiego.

Dzieci zafascynowane lekturą książek: Afryka Kazika, Dziadek i niedźwiadek, Ocean to pikuś czekały na spotkanie oparte na prawdziwych historiach i wydarzeniach.

Pan Łukasz przygotował dla naszych uczniów mnóstwo wrażeń. Podczas spotkania podróżowaliśmy po Afryce śladami Kazika Nowaka, atakowały nas ryby, ryczały słonie, szumiał ocean, a na twarzach doświadczyliśmy krople słonej wody (zabawnie, bo ze spryskiwacza).

Pan Łukasz opowiadał o początkach swojej pisarskiej drogi i zachęcał uczniów, aby nie przestawali marzyć, nie bali zadawać się pytań, bo wtedy na pewno spotka ich coś ciekawego.

To było bardzo interesujące spotkanie!

Natalia Dukiewicz