Konkurs różańcowy

W miesiącu październiku został ogłoszony konkurs na najciekawszy różaniec. Organizatorami konkursu byli katecheci pracujący na terenie parafii NSPJ w Gryficach: Anna Finik, Damian Górecki, Danuta Radecka i Małgorzata Wasilewska. Konkurs był skierowany do uczniów klas I – VI szkół podstawowych. Dzieci dostarczały swoje prace do katechetów do dnia 18. października br. Na konkurs wpłynęły 63 prace wykonane z bardzo różnorodnych materiałów. Pomysły na wykonanie różańców były bardzo ciekawe.

Panie katechetki D. Radecka i A. Finik wykonały wystawę prac wykonanych przez uczniów w kościele. Następnie komisja w składzie: ks. Proboszcz Ireneusz Pastryk, p. Dorota Sulwińska oraz p. Anna Finik i p. Danuta Radecka przyznała najciekawszym różańcom wyróżnienia.

W dniach 18-28. października można było nabywać różańce, składając dowolną ofiarę. W sumie zebrano kwotę 280,66 zł. Pieniążki zostały przeznaczone na kolonie letnie dla dzieci. Wszystkim uczestnikom i darczyńcom BARDZO DZIĘKUJEMY!

Danuta Radecka