Wycieczka do Torunia

W dniach 18-19-20 maja 2022 r. uczniowie z klas IV-V-VI Szkoły Podstawowej Nr 4 w Gryficach wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Torunia w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, dofinansowanej przez MEiN. W ramach wyjazdu uczniowie zwiedzili następujące miejsca:
DOM LEGEND POLSKICH: uczniowie wysłuchali opowieści w formie interaktywnego przedstawienia teatralnego „Toruńskie Legendy” – skąd wzięła się krzywa wieża, nazwa pierników „katarzynki”.
MŁYN WIEDZY: to idealna rozrywka dla uczniów. Przez kilka godzin dzieci miały możliwość poznawać i uczyć się poprzez zabawę i doświadczenia. Zachwyt wzbudziło wahadło Foucaulta pozwalające obserwować zjawisko obrotu ziemi wokół własnej osi.
DOM KOPERNIKA: uczniowie zwiedzili pięknie odrestaurowany dom słynnego polskiego astronoma.
MUZEUM PIERNIKA: dzieci poznały historię wypieku słynnych toruńskich pierników, wzięły udział w warsztatach, podczas których stały się uczniami mistrza piernikarskiego.
PLANETARIUM: uczniowie mieli okazję poczuć się jak mali astronomami. Niesamowity seans „pod sklepieniem niebieskim” o wszechświecie przybliżył dzieciom pojęcia związane z kosmosem.
STARE I NOWE MIASTO: w czasie czterogodzinnego zwiedzania z przewodnikiem w stroju historycznym, uczniowie zobaczyli i usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat średniowiecznych murów miejskich (bramy, baszty, Krzywa Wieża, ruiny zamku krzyżackiego), Rynek Staromiejski z Ratuszem i pięknymi kamieniczkami.

MEiN Poznaj Polskę Polski Ład